2019 2017 2015 2013 2011 2009

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

II. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRESİ


24.11.2011 - 27.11.2011 (İZMİR)

 

Haberler

KONGRE FOTOĞRAFLARI 27.10.2011

    

KONGRE ZİYARETLERİ SÜRÜYOR 22.10.2011

    

Şubemiz tarafından 24-27 Kasım 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek II.Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi kapsamında Şube Örgütlenme Sekreteri Mustafa S.ÇINARLI, Kongre Yürütme Kurulu Üyesi M.Macit MUTAF ve Kongre Sekreteri Barış AYDIN tarafından kurumsal ve üye işyeri ziyaretleri gerçekleştirildi. İlk olarak 17-18-19-20 Ekim 2011 tarihlerinde kurumsal anlamda TEİAŞ III.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürü Ajlan KURAL ile TEİAŞ Yük Tevzii İşletme Müdürü Dilek KARAOĞLU, GEDAŞ İzmir İl Müdürü Mehmet BUHARALIOĞLU, ESHOT Genel Müdür Yardımcısı Tufan EKER, İZSU Genel Müdürü Ahmet ALPARSLAN, İzmir İl Özel İdaresi genel Sekreteri İrfan İÇÖZ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet KOÇARSLAN makamında ziyaret edilerek kongre içeriği ve çalışmaları hakkında bilgi verildi ve etkinliğe kurumsal olarak meslektaşlarımızın katılımının sağlanması talep edildi. Ayrıca üye yoğun işyerlerinden Özyavru Elektrik ve Akman Enerji de ziyaret edilerek kongre hakkında bilgilendirme yapılarak katılım konusunda destek talep edildi.

KONGRE YÜRÜTME KURULU 6. TOPLANTISI YAPILDI 07.10.2011

    

Şubemiz tarafından 24-27 Kasım 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek II.Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi Yürütme Kurulunun altıncı toplantısı Şubemizde 24 Eylül 2011 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Kongre Düzenle Kurulu ve Şube YK Başkanı N.Sedat GÜLŞEN, M.Macit MUTAF, Bülent UZUNKUYU, Emin ÖZGER, Mustafa S.ÇINARLI, Taner İRİZ, Ahmet BECERİK, Barış AYDIN, Mehmet HEPZARİF, Ali Fuat AYDIN ve Muhammet DEMİR katıldı. Önceki kararların gözden geçirilmesinin ardından kongre sekreteryasına ulaşan makalelerin değerlendirme süreci, kongre kapsamında gerçekleştirileek paneller ile kongre hazırlık sürecine yönelik diğer çalışmalar değerlendirilerek bütçe ve konaklama konularının bir sonraki toplantıda görüşülmesine karar verildi.

KONGRE YÜRÜTME KURULU-ATMK ORTAK TOPLANTISI 16.09.2011

    

II.Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi`ne yönelik Aydınlatma Türk Milli Komitesi ile 10 Eylül 2011 tarihinde Şubemizde toplantı gerçekleştirildi. Kongre Yürütme Kurulumuz ile ATMK Başkanı Prof.Dr. Sermin ONAYGİL ve ATMK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. F.Rengin ÜNVER`in katıldığı toplantıda öncelikli olarak Kongre çalışmaları hakkında bilgi verildi.

GEDİZ EDAŞ MÜDÜRÜ ZİYARET EDİLDİ 16.09.2011

    

II. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi`ne yönelik olarak 8 Eylül 2011 tarihinde Gediz EDAŞ Müdürü Metin Demirdağ ziyaret edildi. Şube Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Gülşen, Örgütlenme Sekreteri Mustafa Çınarlı, Kongre Sekreteri ve Şube Müdür Barış Aydın`ın katıldığı ziyarette; Kongre hakkında bilgi verilerek, kurum çalışanalarının katılımı ve destekleri istendi. Kongre etkinlikleri çervesinde gerçekleştirilecek Kent ve Elektrik konulu fotoğraf sergisi ve Elektrik Müzesinde yer alabilecek materyaller,dökumanlar konusunda da katkı beklendiğini belirtilen görüşmede Şirket Müdürü Metin Demirdağ; çalışamalara destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

KONGRE YÜKSEK GERİLİM KOMİSYONU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI 16.09.2011

    

II. Elektrik Tesiat Ulusal Kongresi kapsamında oluşturulan Yüksek Gerilim Komisyonu toplantısı 8 Eylül 2011 tarihinde Şubemizde gerçekleştirildi. M.Macit MUTAF, Bülent UZUNKUYU, Hacer ŞEKERCİ, Serdar MALKOÇ ve Kongre Sekreteri Barış AYDIN`ın katıldığı toplantıda kongre çalışmaları ve gelen bildiriler değerlendirilerek yüksek gerilim alanında dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeler hakkında görüşler dile getirildi. Akıllı şebeke teknolojisi, offshore enerji, kent planlamasında trafo yeri seçimleri ve planlaması, rüzgar enerjisi santralleri ve şebeke bağlantısı, güneş enerjisi sistemleri konusunda kongre irdelenmesi gerektiğinin altı çizildi.

KONGRE AYDINLATMA KOMİSYONU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI 10.09.2011

    

Tesisat Kongresi kapsamında çalışmalarına başlayan Aydınlatma Komisyonu 5 Eylül 2011 tarihinde Şubemizde ilk toplantısını gerçekleştirdi. II. ETUK bilgilendirmesi, kurum ziyaretleri, aydınlatma alanına yönelik bildirilerin değerlendirildiği toplantıya Bülent Şevket DEMİRAL, Çağdaş BAYTEKİN, Barış AYDIN, Dilek MENTEŞEOĞLU, Mustafa S.ÇINARLI katıldı.

KONGRE VE DİĞER ODA ETKİNLİKLERİ HAKKINDA EPDK İLE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ZİYARETİ YAPILDI 22.08.2011

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Göltaş, Yazmanı Erdal Apaçık, TMMOB 8. Enerji Sempozyumu Düzenleme Kurulu Üyesi Hüseyin Önder ve Mezopotamya Enerji Forumu Yürütme Kurulu Üyesi Tarık Öden’in yer aldığı heyet, EMO’nun etkinliklerine ilişkin bilgilendirmede bulunmak üzere 15 Ağustos 2011 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Hasan Köktaş’ı ziyaret etti. Ziyarette enerji alanına ilişkin konular da ele alındı.

BELEDİYELER BİRLİĞİ, SANAYİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI YAPI İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETLERİ 22.08.2011

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) düzenleyeceği sempozyum, forum gibi bilimsel etkinliklere ilişkin olarak başlattığı ziyaret programlarını sürdürüyor. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Göltaş ve Yazmanı Erdal Apaçık`ın içinde yer aldığı EMO heyeti, 11 Ağustos 2011 tarihinde Türkiye Belediyeler Birliği; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü`nü ziyaret etti.

EÜAŞ, TEİAŞ, EİEİ VE ENERJİ İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ 22.08.2011

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Göltaş ve Yazman Erdal Apaçık`ın içinde yer aldığı EMO heyeti, TMMOB 8. Enerji Sempozyumu, 6. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu, 2. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ile Mezopotamya Enerji Forumu hazırlık çalışmaları kapsamında 10 Ağustos 2011 tarihinde 4 ayrı ziyaret gerçekleştirdi. EMO heyeti, Elektrik Üretim A.Ş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü, Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Elektrik İletim A.Ş`yi ziyaret etti.

KONGRE YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI 02.08.2011

    

24-27 Kasım 2011 tarihlerinde İzmir Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek II. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ile ilgili Yürütme Kurulu Toplantısının üçüncüsü 27 Temmuz 2011 tarihinde Şubemizde yapıldı. Kongre çalışmalarında gelinen nokta hakkında genel değerlendirmenin ardından, bildirilerin durumu hakkında değerlendirme yapıldı.

KONGRE ZİYARETLERİ İSTANBUL`DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ 15.06.2011

    

Şubemiz tarafından 24-27 Kasım 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek II.Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi kapsamında kongre çalışmaları hakkında bilgi vermek, kongreye bildiri sunulmasının özendirmek amacıyla Kongre Sekreteri Barış AYDIN ve Yürütme Kurulu Üyesi Taner İRİZ tarafından İstanbul`da bazı akademisyenler ziyaret edildi.

KONGRE ZİYARETLERİ 10.06.2011

    

Kongre ve fuar konusunda bilgilendirme yapmak amacıyla 8 Haziran 2011 tarihinde Pınarbaşı ve Bornova bölgesinde üye işyerleri ziyaret edildi.

KONGRE ZİYARETLERİ SÜRÜYOR 09.06.2011

    

2 Haziran 2011 tarihinde Kemalpaşa bölgesinde 52kV üst gerilimde 10-31500kVA güçleri arasında güç ve dağıtım transformatörleri ve özel tip transformatör üretimi Elkima Trafo firması ziyaret edilerek meslektaşlarımızdan Fahrettin SELÇİK, Bahadır TEMİZ, Berna OĞUZ ve Kadir UZUN ile görüşüldü. Kongre bildiri sunumu, sponsorluk şartları ve fuar katılımı vb. konularda görüş alışverişinde bulunuldu.
Kael firması ziyaret edilerek meslektaşımız Cüneyt ELHAN ile görüşüldü ve kongrenin içeriğine yönelik bilgilendirme yapılarak bildiri sunulması konusunda desteği talep edildi.
Kongreye katılım konusunda Tplast ve Rts Beton Direk firmaları ziyaret edilerek hem fuar hem de kongreye delege desteği konusu dile getirildi.

II.ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRESİ ZİYARETLERİ (TÜMEL ELEKTRONİK, BATEL ELEKTROMEKANİK, ELTAŞ TRANSFORMATÖRİ CEMDAĞ AYDINLATMA, UYAN ELEKTRİK) 09.06.2011

    

Şubemiz tarafından 24-27 Kasım 2011 tarihlerinde İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleştirilecek II.Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi`ne yönelik tanıtım, bildiri, delege desteklerinin sağlanması amacıyla üyelerimizin yoğunluklu olduğu işyerlerine ziyaretler yapılmaktadır.

 

Genel Bilgiler

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası tarafından ilki 7-10 Mayıs 2009 tarihinde düzenlenen Ulusal Elektrik Tesisat Kongresi; Aydınlatma Sempozyumu, Otomasyon Sempozyumu, Elektronik Güvenlik Sistemleri Sempozyumu, Yüksek Gerilim Çalıştayı ve SMM Forumu`nu içinde barındıran beş ayrı etkinlik olarak gerçekleştirilmiş, elektrik tesisatı alanına yönelik mimar, mühendis, akademisyen, sanayicilerin ortak platformu olmuştur. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası, kongrenin sonuçlarını değerlendirerek kongrenin yeniden düzenlenmesi görevini TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi`ne vermiştir.

 

Elektrik tesisat alanındaki mühendislik uygulamalarında yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmelerin sunulması ve tartışılması, yasal mevzuatın izlenmesi ve buna yönelik önerilerin geliştirilmesi, sektördeki tüm kişi, kurum ve kuruluşların bir araya getirilmesi ve işbirliğinin güçlendirilmesi hedeflenen kongre II. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRESİ adı altında 24-27 Kasım 2011 tarihlerinde İzmir Uluslararası Fuar Alanı`nda yeniden gerçekleştirilecektir.

 

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de güncelliğini koruyan enerjinin etkin ve verimli kullanılması mevzuattan tasarıma, üretimden tüketime kadar hayatımızın her alanında yer almakta, özellikle binaların enerji tüketimini yenilenebilir ve alternatif enerji teknolojileri kullanılarak düşürülmesine ilişkin verimlilik uygulamaları ön plana çıkmaktadır. Bu sürece ilişkin geliştirilen yeni teknolojilerin mesleğimize yansımaları "Elektrik Tesislerinde Yeni Teknolojiler ve Verimlilik" ana temasıyla kongrede yer alması ve tartışılması sağlanacaktır.

 

Kongrenin; sunulacak bildiriler, yapılacak panel, çalıştay ve forumlarla zengin içeriğe sahip olmasının yanı sıra eş zamanlı olarak düzenlenecek EBİTO`11 Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Aydınlatma ve Makina Fuarı ile de teknolojik gelişmelerin sergilenmesi ve katılımcıların bu ürünlerle buluşması da sağlanacaktır. Kongre ile fuarın eş zamanlı olarak düzenlenmesi ile kişi, kurum ve kuruluşlarca gerçekleştirilecek katılımların niteliği arttırılarak etkinliğin çıktıları sektöre yön verecektir.

 

Kongrenin alt etkinliklerinden biri de SMM Forumu olacaktır. Elektrik Mühendisleri Odası`nda sayıları 3 bini aşan SMM üyenin (Serbest Müşavir Mühendis) mesleğini yaparken yaşadığı sorunların tespit edilmesi, çözüm önerilerinin oluşturulması, çözüme yönelik girişimlerin başlatılması ve konunun takipçisi olunması için SMM Forumu önemli bir görev üstlenmektedir. Sonuncusu 9 Mayıs 2009 tarihinde gerçekleştirilen SMM Forumu; 26 Kasım 2011 tarihinde II. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi kapsamında yeniden düzenlenecektir.

 

Enerji, elektrik, elektronik, otomasyon, aydınlatma gibi meslek alanımızı doğrudan ilgilendiren konuların sunulacağı II. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi teknolojiyi üretenleri, uygulayanları ve kullananları bir araya getirecek, mühendis, mimar, akademisyen, kurum ve kuruluş temsilcileri ve sanayicilerin ortak platformu olacaktır. Elektrik, elektronik, otomasyon, bilişim ve iletişim sektörlerinde ileri teknolojiye dayalı endüstrinin Kongre katılımcılarının katkılarıyla ülkemizde ve bölgemizde gelişimini daha da hızlandıracaktır.

 

Kongre Düzenleme Kurulu olarak, 24-27 Kasım 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek II.Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ve EBİTO`11 Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Aydınlatma ve Makina Fuarı`na elektrik tesisat sektöründeki tüm kişi, kurum ve kuruluşları katılmaya, katkı ve önerilerini sunmaya davet ediyoruz.

 

Kongre Düzenleme Kurulu


 
 
 
 
    
KONGRE PROGRAM  
KONGRE FOTOGRAF SERGİ-MÜZE  
KONGRE AYDINLATMA SEMPOZYUMU
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.